Bizim Hikayemiz

Mega Hafıza™ ve Melik Duyar; hafıza eğitimi, hızlı öğrenme, beyin eğitimi, hızlı okuma, konsantrasyon ve mental matematik konularında hem Türkiye’de hem de Dünya’da tanınan öncü marka ve isimlerdir. 2018 yılında kurulan Oklubal Eğitim Danışmanlık Doğal ve Sağlıklı Yaşam Ürünleri Tic. Ltd. Şti. nin “Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur” sözünden hareketle başladığı çalışmalara çok uygun olan Mega Hafıza™ eğitim sistemlerini kullanmak üzere temsilcilik anlaşması yapılmıştır. Bu konuda Ankara Fen Lisesi 1987 yılı mezunu Makine Mühendisi olan İsmail Aytaç’ın katkıları ile “Hızlı Öğrenme, Beyin Temelli Eğitim ve Yenilikçi Düşünme Merkezi” olarak “Gerçek Zekâ” markası adı altında eğitimlerine başlamıştır. Vizyon ve Misyonumuza uygun olarak bu eğitimlerden büyük küçük herkesin yararlanması için yoğun çalışmalar yapılmaktadır.

Vizyonumuz

En değerli olan insanın kişisel gelişim ve donanımını tamamlamak.

Misyonumuz

Yeni nesil eğitim ve teknolojiler ile insanları daha üretken ve başarılı yapmak.

Melik Duyar 1992 Yılından Bu Yana Ülke Genelinde Binlerce Öğrenci Yetiştirdi Uzman eğitimci kadrosuyla ve yurt geneline yayılmış yetkili temsilcilikleriyle
``Beyin temelli eğitimlere`` aynı hızla devam ediyor.

Mega Hızlı Okuma®, Hızlı Öğrenme ve Hafıza Teknikleri, Mega İnovasyon® - ASIT® Yaratıcı Düşünme Teknikleri ve İsimler ve Yüzler Hafızası Eğitimleriyle yetişkinlerin ve gençlerin kişisel gelişimlerinde olağanüstü izler bırakırken, çocukların zihinsel potansiyellerini artırmaya yönelik Mega Aritmetik ve Yaz/Kış Okullarıyla gelecek nesillere güçlü bireyler kazandırdı.

60
eğitmen
35000
Öğrenci
215
Tamamlanmış Eğitim

Melik Duyar Kimdir?

Çeşitli televizyon kanallarında yaptığı hafıza gösterileri ile tanınan ve Fotografik Hafıza Dünya Şampiyonlarından olan Melik Duyar aynı zamanda MEMORIAD™ Dünya Hafıza, Zihinsel Matematik ve Hızlı Okuma Olimpiyatlarının Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Başkanı'dır.

Türk medyası tarafından Unutmayı Unutan Adam olarak adlandırılmış olan Melik Duyar, aynı zamanda Türkiye'de Hafıza ve Beyin Eğitimini başlatan kişi olarak tanınmakta olup, dünyada da bu konuda öncü isimlerden birisidir.

Melik Duyar, 1980 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Aynı konuda master yapmıştır. Ayrıca özel öğrenci olarak Makine Mühendisliği fark derslerini de almıştır.

1986 yılında, Malezya Hükümetinden aldığı bursla Kuala Lumpur INTAN Enstitüsü'nde Kamu Yönetimi konusunda eğitim görmüştür.

1988-1990 yılları arasında, Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti'nden aldığı Humphrey bursu ile Minnesota Üniversitesi'nde Ekonomi konusunda lisansüstü eğitim gören Duyar, ayrıca Humphrey Enstitüsü'nde bir yıl Liderlik Eğitimi almıştır.

Melik Duyar, 1994-95 yıllarında Avrupa Topluluğu tarafından verilen Jean Monnet Bursu ile İngiltere'de Exeter Üniversitesi’nde Avrupa Topluluğu Ekonomisi dalında bir başka master çalışmasını daha tamamlamıştır.

Bu yıllarda hafıza gücüyle ilgili bilimsel araştırmalara ilgi duyan Duyar, daha sonra 1994 yılında katıldığı, İngiltere Beyin Vakfı tarafından Londra'da düzenlenen Dünya Hafıza Şampiyonası'nda, Fotografik Hafıza dalında dünya şampiyonu olarak altın madalya almış ve dünyanın sayılı hafızaları arasına girmiştir. Bu şampiyonada ayrıca iskambil kartlarının takibi ve karışık bilgilerin takibi konusunda dünya üçüncüsü olarak iki tane bronz madalya kazanan Duyar, sayıların takibinde de dünya dördüncüsü olmuştur.

Duyar aynı yıl, İngiltere'de yayınlanan The Book of Genius (Dehanın El Kitabı) adlı kitapta dünyadaki en iyi hafıza gücüne sahip ilk on kişi arasında gösterilmiştir.

Melik Duyar, 1994-95 yıllarında Avrupa Topluluğu tarafından verilen Jean Monnet bursu ile İngiltere'de Exeter Üniversitesi’nde ``Avrupa Topluluğu Ekonomisi`` dalında bir başka master çalışmasını daha tamamlamıştır.

Guinness Dünya Rekorları 2014 baskısının “Hafıza ve Beyin” bölümlerinde Memoriad™ Dünya Hafıza Olimpiyatları’nın onayladığı Dünya Hafıza ve Mental Sporlar Rekorları ile birlikte Memoriad Mental Sporlar Başkanı olarak yer almıştır.

Ayrıca Melik Duyar, 2015 yılında The Brand Laureate vakfı tarafından verilen “International Brand Personality Award (Uluslararası Marka Şahsiyet Ödülü)”ne layık görülen sayılı insanlardan biri olmuştur.

İskenderun Demir ve Çelik fabrikalarında Eğitim Merkezi Yöneticiliği ve Dünya Bankasının çeşitli projelerinde eğitimci olarak görev almış olan Duyar, yaklaşık 1988 yılından beri tüm çalışmalarını hafıza, zeka, zihinsel matematik, mental sporlar, hızlı öğrenme, hızlı okuma, beyin eğitimi, zihinsel potansiyeli geliştirme, inovasyon ve yaratıcı düşünme teknikleri üzerine yoğunlaştırmış olup, bu konularda araştırmalar yapmakta, yeni eserler hazırlamakta ve çeşitli eğitimler vermektedir.

Duyar'ın beyni ve zihinsel potansiyeli maksimum seviyede kullanma konularında çok sayıda eserleri ve eğitim setleri vardır. Eserleri çok sayıda dile tercüme edilmiş olup, eğitimleri Malezya, Kazakistan, Moğolistan, Kırgızistan, Azerbeycan, Kolombiya ve Singapur gibi birçok ülkede aynı lisans altında verilmektedir.

Şu anda Türkiye’de “Mental Aritmetik Derneği” ve “Hızlı Okuma Derneği” başkanı olan Melik Duyar, part-time olarak çeşitli üniversitelerde ``İsimler ve Yüzler Hafızası``, ``Beyni Etkin Kullanma`` ve ``Yaratıcı Düşünme ve İnovasyon`` dersleri de vermektedir.

Melik Duyar ve Mega Hafıza isimlerini GOOGLE arama motorunda yazdığınızda ilgili tüm medya görüntülerine ve haberlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Ekibimiz

melik 3

İsmail Aytaç

Eğitmen