Hizli_okuma_arka_plan-3

Popüler

Yetişkinler İçin

Dünyanın En İyisi

Mega Hızlı Okuma Eğitimi

Aktif Eğitimler

HIZLI OKUMA EĞİTİMİ NİÇİN GEREKLİ?

Son yıllarda yapılan araştırmalar, insanların çok hızlı okuyabileceklerini bilimsel olarak kanıtlamıştır. Sınav rekabeti, yoğun iş temposu ve zamanın verimli kullanılması zorunlulukları hayatımızda hızlı okumayı birinci öncelikler sırasına getirmiştir.

Çok hızlı okuyarak, zamandan tasarruf etmek kesinlikle mümkündür. Ancak, bununla birlikte, çok daha kısa zamanda çok daha hızlı okunulan metinlerin hafızada tutulabilmesi de gerekmektedir. Eğer, okuduklarınızı hafızanıza yerleştiremiyor ve gerektiğinde hatırlayamıyorsanız, çok hızlı okumanın hiçbir anlamı yoktur. Böyle bir hızlı okuma, zamanı boşa harcamaktan başka birşey değildir.

“MHO – Mega Hızlı Okuma” programı hem öğrenciler, hem de yetişkinler için dünyada sonuçları kanıtlanmış olan Türkiye’deki güvenilir, tek “Anlayarak Hızlı Okuma Programı”dır.

Program hem kağıt üzerinde, hem de bilgisayar ekranında anlayarak hızlı okumayı sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

Hızlı Okuma Kurslarının Çoğu Neden Başarısız?

İnsanların çok hızlı okuyabileceklerinin bilimsel olarak ispat edilmesi ile, bu konuyla ilgili bir çok kurs ve seminer ilanları yoğun şekilde göze çarpmaya başlamıştır. Ancak bu tip kurs ve seminerlere katılan çoğu insan maalesef bu eğitimlerden ya umduklarını bulamamışlar, ya da biraz olsun artan okuma hızları kurs veya seminer sonrası hemen eski haline geri dönmüştür. Bu tip seminer ve kursların başarısız olmasının iki temel sebebi vardır.

Maalesef hızlı okuma kursları ve seminerleri verdiğini iddia eden kuruluşların çoğu konunun uzmanı olmayan, hafıza, beyin fonksiyonları ve zihinsel potansiyel konusunda bilgisiz ve yetkili olmayan kişilerle çalışmaktadırlar. Çoğunun eğitim, psikoloji, beyin eğitimi ve özellikle modern okuma teorileriyle ilgili bir eğitim geçmişleri olmadığını göreceksiniz. Katılmayı planladığınız hızlı okuma kurs ve seminerleri mutlaka sorgulayınız. Eğitmeni hızlı okuyarak neleri başarmış mutlaka sorunuz.

Diğer bir neden ise, düzenlenen çoğu hızlı okuma kurs veya seminerlerinin temel olarak sadece takistoskobik eğitim tekniğine dayalı olmasıdır. Takistoskobik yöntem, sadece göz açılarıyla ilgilenmektedir. Beynin tüm fonksiyonlarını işin içine katmadığı için tek başına başarılı olmamaktadır.

Aşağıda belirtilenlerden herhangi birisi sizin için geçerliyse, "Mega Hızlı Okuma" eğitimi tam size göre...

 •  Dünyanın hızlı okuyanlar sınıfında olmayı hayal edenler arasındaysanız
 • Okunacak çok şey varken, zamanınız çok azsa.
 •  Okurken dalıp gidiyor ve okumaktan kopuyorsanız.
 •  Kendinizin yavaş bir okuyucu olduğunu düşünüyorsanız
 • Hızlı okuma şampiyonu olacak bir hızda okumak istiyorsanız.
 • Daha önce katıldığınız bir programdan dolayı, anlayarak hızlı okumaya olan inancınızı kaybettiyseniz.
 • Okumak zorunda olduğunuz yükün altında ezildiğinizi hissediyorsanız.
 • Bilgisayar ekranında çok şey okuyorsanız.
 • Öğrenciyseniz veya tekrar öğrenci olmaya karar verdiyseniz

Yukarıdakilerden en az bir tanesi sizin için de geçerliyse, "Mega Hızlı Okuma" eğitimine katılarak;

Eğitim programı online sistem üzerinden yapılmakta olup, 

 • Daha az zamanda daha çok bilgi öğrenebilirsiniz.
 • Daha iyi konsantre olabilirsiniz.
 • MEGA HIZLI okuyabilirsiniz !
 • Okuma yükünüzü kolayca yönetebilirsiniz.
 •  Okurken yüksek hızda anlayan bir beyne sahip olabilirsiniz.
 • Öğrendiğiniz bilgileri daha uzun süre hatırlayabilirsiniz.
 •  Kendine güvenen bir öğrenci veya yetişkin olabilirsiniz.

MHO - Mega Hızlı Okuma Eğitimi Neden Rakipsiz ?

Dünya Hafıza Şampiyonu

MELİK DUYAR

 • Çünkü, “MHO -Mega Hızlı Okuma®” eğitimini İngiltere’de yayınlanan “The Book of Genious” adlı kitapta “Dünyanın En İyi 10 Hafızası” listesinde gösterilen Dünya Hafıza Şampiyonu ve Dünya Hafıza, Zihinsel Matematik ve Hızlı Okuma Olimpiyatları MEMORIAD’ın başkanı olan Melik Duyar’ın yetiştirdiği “Eğitmenlerden” alıyorsunuz.
 • Çünkü, “Mega Hafıza®” hızlı okuma eğitimini destekleyen; Hafıza Gücü,Beyin Eğitimi,Hızlı Öğrenme,Konsantrasyon, Yaratıcı Düşünme gibi tüm beyin temelli eğitimlerin Türkiye’deki ilk ve tek öncüsüdür.
 • “MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimi, yalnızca göz kasları ve görme alanlarının genişletilmesiyle ilgili takistoskobik bir eğitim vermiyor. Program beynin tüm fonksiyonlarını işin içine katan ve böylece hem anlayarak ve hem de anladığınızı hafızanızda tutarak mevcut okuma hızınızı en az iki, üç, hatta dört katına yükseltiyor.
 • “MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimi beynin hafıza fonksiyonları ile desteklendiğinden dolayı anlama ve hatırlama oranınızı zirveye çıkartıyor.
 • “MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimi Beyin Haritaları® (eyeQmaps®) ile desteklendiğinden, hafızada kalıcı olarak tam öğrenmeyi sağlıyor.
 • Program aynı zamanda öğrenme ve anlama hızınızı da artırıyor. Böylece bir konuyu anlamak için defalarca tekrar tekrar okuma ihtiyacı duymamanızı da sağlıyor.
 • “MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimi, öğrenciler için TEOG*, LYS, YGS, KPSS gibi sınavlarda ve ayrıca yetişkinlerin mesleki ilerleme sınavlarında zamanı verimli kullanmalarında büyük avantajlar sağlıyor.
  *Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı
 • “MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimi, öğrencilerin okul, yetişkinlerin ise iş yaşamlarında fark edilmelerini sağlıyor.
 • Türkiye Hızlı Okuma Şampiyonlarının çoğu “MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimine katılmış olanlardan çıkıyor.
 • “MHO – Mega Hızlı Okuma®” eğitimi A.B.D., İngiltere ve Japonya‘da yıllardır test edilen ve sonuçlarından emin olunan bir programa dayanmaktadır. Bu eğitim programında Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar ve İngiltere Beyin Vakfı Başkanı tarafından hazırlanan “Mega Hızlı Okuma” seti (bu set aynı zamanda ders materyali olarak da kullanılmaktadır)
 • “MHO – Mega Hızlı Okuma®” semineri hayat boyu kullanabileceğiniz zihinsel becerilere sahip olmanızı sağlıyor.
 • “MHO – Mega Hızlı Okuma®” teknikleri eğitimi zihinsel potansiyelinizi maksimum seviyede kullanmanızı sağlayarak, yapmak isteyip de bir türlü boş zaman bulamadığınız için yapamadığınız diğer işler için de size zaman kazandırıyor.
 • “MHO – Mega Hızlı Okuma®” kursları okuma, anlama, hafızada tutma ve hatırlama konularında maksimum performansa ulaşmanızı sağlayarak, kendinize olan güveni ve başarılarınızı da artırıyor.

ÖZET OLARAK

"Mega Hızlı Okuma®" eğitimi dünyada ve Türkiye'de şu ana kadar binlerce katılımcıya, hafızada kalan ve anlayarak hızlı okuma becerilerini en etkili, en hızlı ve en kolay şekilde öğrettiğini kanıtlayan ve test edilmiş tek programdır.

ÜCRETSİZ HEDİYE!

MEGA HIZLI OKUMA SETİ

ONLINE

 •  Bu program mevcut okuma hızınızı 2 ila 4 katına çıkartmanızı sağlayacaktır.
 •  Bu program aynı zamanda öğrenme ve anlama hızınızı da artıracaktır.
 •  Bu program okuduklarınızı aynı zamanda hafızanızda tutmayı da sağlayacak bir şekilde düzenlenmiştir.
 •  Bu program daha az zamanda daha çok bilgiyi işleme imkanı sağladığından dolayı, okuma için harcadığınız zamanı kısaltıp, aynı sürede çok daha fazla bilgiye sahip olma imkanı sağlamaktadır.
 •  Bu program okuma, anlama, hafızada tutma ve hatırlama konularında maksimum performansa ulaşmak, kendinize olan güveni de artırarak başarılı olmanızı sağlamaktadır.
 •  Zihinsel potansiyelinizi maksimum seviyede kullanmanızı sağlayan bu program, yapmayı isteyip de boş zamanınız olmadığı için yapamadığınız diğer işler için de zaman bulmanızı sağlayacaktır.

MHO - Mega Hızlı Okuma Eğitimi Hakkında Ne Dediler ?

“Beynimin gerçek kapasitesini öğrenmiş oldum. 600-800 kelimelik bir okuma hızı benim için hayalken, şimdi bunun mümkün olduğunu gördüm. İşimle ilgili kitapları daha hızlı ve daha etkin okumak için bu eğitime katıldım. Ders çalışma teknikleri ile aldığım bilgileri daha kalıcı hale getirmek istiyorum. Melik Bey bu alanların tek ismi. Dersleri aşırı bir güvenle dinledim.”

Serkan Balta
Doktor / İstanbul

“Hızlı okuma ile hem zamandan tasarruf etmeyi, hem de beyni verimli kullanmayla ilgili ilkeleri öğrendim. Mesleğimle ilgili dava dosyalarını okurken, hızlı, anlayarak ve zamandan kazanarak beyni daha iyi kullanarak değerlendirmeye çalışacağım. Aklımdaki her şey şimdi soyutluktan çıkıp somut oldu. Samimi bir sohbet ortamı olması ise ayrı bir güzellik. Her şey için teşekkürler.”

Gülhayat Dinçtürk
Hakim / Ankara

“Bu eğitim bana okuma hızımın artırılması yanında fark etme ve hızlı algılama becerisi de kazandırdı. Bundan sonra zamanımı daha iyi kullanacağım. Böyle samimi ve güzel bir ortamda Melik Beyden eğitim almak benim için çok önemliydi. Öğreticiye güvenmek çok önemli.”

Hüseyin Şataf
Öğretmen/ Adapazarı

“Kazanmak istediğimin çok fazlasını aldım bu eğitimden. Bu eğitime gelmemek büyük bir kayıp olacaktı benim için. Melik Bey bir deha; alabilecek her şeyi almak istiyorum. Mega Hafızayı kolay kolay bırakabileceğimi sanmıyorum. Her ders sonunda ne kadar çok şey öğrenmenin mutluluğuna eriyorum.”

İlkay Gürsu
Yönetici Asistanı / İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular (SSS) ?

Eğitimlere anlayarak hızlı okumak isteyen herkes katılabilir. Ancak, temel olarak eğitimler “Yetişkinler, Çalışanlar ve LYS & YGS’ye Hazırlananlar Eğitimi” ve “İlköğretim Grubu Eğitimi” olarak iki kategoride verilmektedir. “Yetişkin” grubuna çalışanların yanında TUS, KPSS ve lys&ygs sınavınlarına hazırlanan üniversite öğrencileri, mezunlar ve lise öğrencisi gençler de kabul edilmektedir. “İlköğretim” gruplarına ilköğretim 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ve TEOG’a hazırlanan öğrenciler kabul edilmektedir. 5. sınıf ve aşağısı gruplara eğitim verilmemektedir.

Mega Hızlı Okuma eğitimi altı adet üç saatlik seanstan oluşmaktadır. Bu üç saatlik seanslar arasında en az bir veya iki gün ara verilerek eğitimin geniş zamana yayılması sağlanmaktadır. Böylece katılımcı her seansta öğrendiğini uygulayarak pekiştirmekte ve bir sonraki adıma hazır olarak gelmektedir. Tercih edilen her seans arasında en az iki gün uygulama için ara verilmesidir. Haftada iki seans olarak düzenlenen eğitimler toplam üç hafta sürerken, haftada üç seans düzenlenen eğitimler toplam iki hafta sürmektedir. Verimli sonuç alınması açısından, eğitimin iki haftadan daha kısa olması mümkün değildir.

Bazı hızlı okuma kursları bir bilgisayar karşısında 1 veya 2 günlük yoğun göz egzersizleri eğitimiyle hızlı okuma eğitimi verdiklerini iddia etmektedirler. Bu yolla anlayarak ve anladıklarınızı hafızanızda tutarak hızlı okumanız mümkün değildir. Etkili bir hızlı okuma programı, kullanılan tekniklerin doğru olması ve eğitimin doğru kişi tarafından verilmesi kaydıyla en az 2 hafta, en çok ise 5 hafta civarında olmalıdır. Mega Hafıza da bu verilere dayanarak Mega Hızlı Okuma süresini 18 saatte, farklı günlerde yapılan 6 oturumda tamamlamaktadır.

Gruplar maksimum 16 ile 20 arasında olmaktadır. Bu sınırlama oturumlarda daha fazla uygulama ve daha fazla egzersiz yapabilmek için koyulmuştur. Ayrıca bu değer hem eğitim ortamının, hem de optimum verimin alınması göz önüne alınarak tecrübeyle tespit edilmiş olan bir sayıdır.

Hızlı okumayı öğrenmenin optimum alt yaş sınırı ilköğretim 5. sınıfı bitirmekle başlarken, üst yaş sınırı ise yoktur. İhtiyacınız olan tek şey, hızlı okumayla ilgili teknikleri öğrenmeniz ve biraz egzersiz yaparak kullanmanızdır.

Bilgi Edinme Formu